“Розумний” будинок що входить до його складу і як здійснюється управління

У наші дні» розумні ” будинки зустрічаються не тільки в окремих квартирах і приватних будинках. Ці продумані системи вбудовуються в системи життєзабезпечення багатоквартирних будинків в міських кварталах, котеджних селищ. Зустрічаються вони і в бізнес-центрах, інших будівлях комерційного призначення. Вбудувати системи можна і в ході будівництва, і після здачі об’єктів в експлуатацію. Управління системами, що мають функції автоматизації, здійснюється через єдину платформу. Розвитком цього стандарту в Україні займається компанія MimiSystems. Також вона пропонує готові рішення для створення “розумних” будинків.

Датчик

Ці електронні пристрої не відрізняються складністю. Вони можуть виконувати одну з двох функцій:

негайно попереджати про подію, що відбулася;
збирати і передавати кількісні дані.

Наприклад, датчики витоку води, стикаючись з рідиною, посилають сигнал про витік, який передається на невеликих розмірів пристрій. До пристрою можна підключити до шести датчиків. Два датчика призначені для передачі сигналу від спрацював тригера, Інші — для обліку витраченого тепла, електроенергії або води. Теплолічильники вбудовуються в систему опалення і дозволяють муніципальним службам проводити розрахунки з абонентами за диференційованими тарифами.

Отримані з лічильників дані потім передаються по NB-IoT мережі і відображаються на єдиній платформі, яка дає клієнту доступ до одержуваної з усіх наявних у нього лічильників інформації.

Формування та управління

Доступ до Платформи регулюється призначенням обраних прав для певних користувачів. Наприклад, інженери-монтажники отримують сигнали про появу пристроїв в системі, фінансисти —інформацію про стан рахунків, про витрати.

Цей інструмент в повному обсязі можуть використовувати будівельні фірми, ресурсопостачальні та монтажні організації, що надають послуги підключення «розумного» будинку, об’єднання власників житла. Будь-яке з перерахованих установ може користуватися системою і для спостереження, і для своєчасного реагування. Наприклад, що з’явилося в системі повідомлення про витік води може в автоматичному режимі передаватися ремонтним службам, які повинні перевірити наявність течі і усунути її. Можлива також передача даних, отриманих з платформи, у внутрішні системи абонентів за допомогою API-сервісу. Передбачена можливість відправки повідомлень також в окремі канали або telegram-боти.

Наступний етап розвитку системи» Розумний будинок ” — Автоматизація. Якщо взяти витік води, в систему водопостачання вбудовується клапан, що працює також за стандартом NB-IoT. При надходженні на платформу повідомлення від спрацював датчика витоку, вона самостійно подасть клапану сигнал про перекриття подачі води.

В даний час MimiSystems пропонує закінчене рішення, що дозволяє створити «розумний» будинок і моніторити його показники.