Розумне скло-технологія майбутнього у Вас вдома

06 Жовтня 2021

В даний час для підвищення ефективності співробітників і збільшення функціональності будівель архітектори і дизайнери інтер’єрів прагнуть оптимізувати офісні приміщення. Вони шукають рішення, які не тільки дозволили б співробітникам створити максимально комфортні умови, але і підвищили б функціональність і потенціал офісних будівель, від яких ми вимагаємо все більше і більше.

Архітекторам і дизайнерам допомагають сучасні та інноваційні рішення, такі як smart glass, тобто інтелектуальне скло. Чим воно відрізняється від звичайного і як працює? У чому різниця між розумним склом і розумною віконною плівкою?

Традиційне скло і розумне скло-відмінності

Чисте скло, з якого виготовляються традиційні скляні панелі, – дуже простий матеріал мінерального походження. При його виробництві в нескладному технологічному процесі використовується дешеве і поширене сировину. У звичайних умовах на відкритому повітрі і в приміщенні скло не піддається ніяким хімічним реакціям, а значить, воно нейтрально.

З цієї причини воно є відмінним носієм для активних матеріалів, які можуть підвищити його функціональність. Робота з удосконалення скла з метою оптимізації простору будівель, в яких це відбувається, ведеться з 1980-х років. Однак тільки зараз вони дають виключно інноваційні, задовільні і вимірні результати.

Що таке розумне скло?

Інтелектуальне скло містить активні матеріали, світлопропускаючі властивості яких можуть змінюватися під впливом трьох факторів – електричної напруги, світла або тепла. Потім воно переходить від прозорого до напівпрозорого або непрозорого, і навпаки, від пропускання світла до блокування деяких або всіх довжин хвиль світла.

Важливо відзначити, що інтелектуальне скло, яке можна використовувати в будівлях, багато в чому пов’язане з регулюванням потоку не тільки сонячних променів, але і теплової енергії, що може сприяти поліпшенню енергетичного балансу в інтер’єрах. Однак деякі моделі в повному обсязі обмежують доступ денного світла, завдяки чому в приміщеннях буде зберігатися дуже хороша видимість, усуваючи необхідність у використанні штучного освітлення.

Технології, що використовуються в інтелектуальному склі, включають електрохромні, фотохромні, термохромні, зважені частинки, мікрозатвори і рідкокристалічні пристрої з диспергованими полімерами.

Розумне скло і розумна Віконна плівка-подібності та відмінності

Варто знати, що принцип дії, на якому заснована розумна Віконна плівка, нічим не відрізняється від розумного скла на основі рідкокристалічних пристроїв. Точно так же вона дозволяє управляти офісним простором, контролюючи кількість проходить світла і сонячного тепла. Однак різниця полягає у вартості таких інвестицій.

Розумна Віконна плівка може бути встановлена на всіх типах моделей, на відміну від розумного скла, яке вимагає заміни існуючих вікон, до того ж воно приблизно в сто разів дорожче традиційних.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка