Розумне освітлення-прорив в історії технологій

10 Листопада 2021

Розумне освітлення: економія електроенергії

У 68% міст була введена система»Розумне освітлення”. Суть даної системи полягає в своєчасному включенні / виключенні вулиць. Як правило, дане освітлення йде від ліхтарних стовпів, які з’єднані між собою єдиною електромережею, якою управляється дистанційно.

Дану систему в 2012 проектували в Європі і США. На території Росії вона дала широке поширення кілька років тому. Дана система має ряд переваг перед старою. Звернемося до прикладів.

ПЛЮСИ РОЗУМНОГО ОСВІТЛЕННЯ

Основними плюсами вважаються:

  • Компактність;

  • Оновлений графік освітлення;

  • Методи встановлення системи та інше.

По-перше, дана технологія не настільки була витратна, як це припускали аналітики. За їх домислів система повинна бути важко встановлюється, важкою в лагодженні, а також енергії б зберігала лише пару відсотків, від того обсягу, що споживала Стара. Однак все виявилося навпаки. Мережа розумного освітлення економить величезні обсяги енергії, які раніше йшли на всю систему. Наприклад, в Іспанії обладнання подібного класу було введено в 2016 році. За кілька місяців вона встигла вразити всіх економістів держави, оскільки обсяг енергії, який був на неї витрачений в три рази був менше старого. Якщо прибрати всі окупили себе витрати на встановлення 1150 ліхтарів і з’єднання їх в мережу, то дана інфраструктура змогла заощадити в бюджеті держави цілих 100000 Євро.

По-друге, якщо порівняти терміни встановлення старої системи і нової, то нинішня перевершує минулу в кілька разів. Ви скажете, що раніше не було таких технологій, що зараз. Однак за даними з міністерств держав щодо забезпечення держави і громадян усіма комунальними благами, установка нової системи було за тією ж технологією, що і стара. Різниця лише в досвіді і цифрах, що вказують на витрачені кошти. Відкидаючи всі формальності, можна переконатися, що нова інфраструктура перевершує пішла і в цьому плані.

У ЧОМУ Ж ПОЛЯГАЄ ЕКОНОМІЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

З даних органів з розподілу бюджету виявлено, що чеки, що позначають суму витрати на електрику по всіх населених пунктах країни, припадають державі на 40% нижче. Скорочення відбулося після встановлення «розумних» технологій. При цьому час доби не скорочувався, а енергозберігаючих ламп у ліхтарях Не встановлено. У чому ж суть економії.

Справа в самій мережі, а конкретніше в її автоматичному управлінні. При сутінках ліхтарі загоряються, так як світлодіодні датчики не вловлюють світло. З цього моменту і до світанку ліхтарі горять, а при появі перших променів, світло в місті меркне.

Крім цього зараз йде активне поліпшення мережі з додаванням сонячних батарей. Така ідея вже практикувалася, проте вона важко здійсненна в Росії, оскільки в Норильську, Мурманську і Салехарда Сонце рідко може порадувати жителів. Причому система для повної економії замислювалася компактною, тобто поділятися на регіони. Але збільшити систему до масштабів нашої країни важко. І це не єдина проблема, яка буде вирішуватися щодо продовження встановлення розумного освітлення.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка