Технологія Розумний будинок що це

Що таке Розумний будинок

Розумний будинок-це повністю автоматизоване управління всіма побутовими електроприладами та електронної техніки, які об’єднані в єдину систему управління.

Система управління дозволяє налаштувати всі прилади на певну програму, за допомогою якої вони управляються дистанційно.

Система управління розумним будинком
дозволяє дистанційно керувати всією побутовою технікою з будь-якого видалення від будинку. Перебуваючи далеко від будинку, можна змінити режим роботи холодильника, кондиціонера і системи опалення;
система дозволяє відрегулювати роботу кожного електроприладу або системи. Наприклад, включати обігрів будинку до приходу господаря з роботи;
міняти режим роботи кондиціонера в залежності від зміни температури в приміщенні;
система може працювати і за допомогою голосових команд.
Що включає орган управління розумним будинком
Пристрій, який об’єднує всі побутові прилади і здійснює контроль над їх роботою. Пристрій називається контролер або хаб.
Датчики, за допомогою яких хаб отримує інформацію про зміну умов роботи приладів і стану побутової техніки.
Пристрої, за допомогою яких здійснюється виконання команд, що надійшли з хаба;
Всі електропобутові та електронні гаджети є частиною розумного будинку, тому робота всіх приладів спрямована на автоматизацію процесів, що відбуваються з цими приладами і пристроями.

Елементи і датчики безпеки, включені в систему управління

датчик на відкриття дверей;
протипожежний датчик;
датчик протікання води;
сигнал тривоги;
відеокамера.

Система управління розумним будинком включає в себе комплект, який може бути стартовим набором, що включає в себе функції контролера, модуля для бездротового управління побутовою технікою та електронікою, а також датчика температури. Всі модулі пов’язані з хабом, який приймає радіосигнал певної частоти. Вся побутова техніка і електроніка підключена до контролера за допомогою бездротового зв’язку. Сам же контролер також підтримує стільниковий зв’язок GSM.

Стартовий набір-це одна з найпростіших систем управління, вартість якої відноситься до бюджетного варіанту.

Управління розумним будинком

За допомогою радіочастотного пульта, з якого управління здійснюється дистанційно. Недоліком цього пульта є те, що він працює тільки на близькій відстані (не більше 300 метрів від будинку). Також управління може здійснюватися за допомогою мобільного додатку. Ніяких обмежень по відстані таке управління не має. Необхідно тільки завантажити на пристрій спеціальний додаток.

Розумний будинок поступово стає нашою реальністю, тому треба скористатися всіма тими благами, які дає Розумний будинок, роблячи наш побут більш комфортним і сучасним. Якщо ви не є фахівцем з електроніки, то установку управління розумним будинком краще довірити професіоналам.