Чи складно керувати системою Розумний будинок

Систему автоматизації управління інженерними системами будинку, що сприяє полегшенню управління, прийнято називати-Розумний будинок. Такі системи сприймаються як додаткові, складні в управлінні пристрої. Це обумовлено великою кількістю датчиків і керуючих пристосувань, експлуатація яких може здатися непростим.

З чого складається Розумний будинок

Системи управління різними пристроями складаються з головної станції і периферійних пристроїв. З’єднуються між собою фрагменти розумного будинку по різних каналах. Зв’язок може здійснюватися по радіоканалу або провідним способом. Представлено безліч пристроїв, як окремих датчиків, так і закінчених пристроїв, куди входять:

розетка,
лампи і світильники,
карнизи і жалюзі,
чайник,
камера,
індикатори протікання і витоку газу.

Цим списком Периферія не закінчується, існує ще багато пристроїв як промислового виробництва, так і вироблених любителями або компаніями-інсталяторами розумних будинків.

Способи взаємодії з користувачем

Управління всіма підключеними пристроями здійснюється головною станцією, на яку встановлений спеціальний програмний комплекс. Для управління можуть використовуватися сенсорні екрани, підключені безпосередньо, мобільні пристрої, через мережу Інтернет або локальну мережу. Більшість, промислово випускаються систем розумних будинків, дозволяють управляти будинком за допомогою голосу. Також можуть використовуватися сенсори і перемикачі, що нагадують звичайні пристрої.

Розробники намагаються створити користувальницький інтерфейс максимально простим для користувача. Програмне забезпечення дозволяє створювати сценарії, що ще спрощує взаємодію. Так створивши сценарій “я вдома”, можна налаштувати включення світла в потрібних приміщеннях, підігрів води в чайнику, створення комфортної температури за допомогою кліматичної системи. Так натисненням однієї кнопки на екрані управління або голосовою командою, можна відразу запустити управління безліччю пристроїв. При використанні звичайних пристроїв, що не відносяться до розряду розумних, довелося б виконати безліч додаткових дій.

Розумні будинки створюються для полегшення життя людини і мінімізації виконання рутинних дій. Не варто думати, що управління такою системою, вимагає особливих навичок. Якісно встановленою і правильно налаштованою системою, управляти не складніше, ніж здійснювати дзвінок з сучасного смартфона.