Системи розумного будинку для квартири чим і як можна управляти

10 Листопада 2021

Ні для кого не секрет, що на сьогоднішній день існує просто величезна різноманітність побутових приладів, які роблять життя кожної людини значно простіше, оскільки все менше побутових обов’язків сьогодні виконується вручну. Однак, всім цим пристроям необхідно управління, що займає часом не так вже й мало часу. Але і це не обов’язково, адже Управління цілком можна системі “Розумний будинок”

Що це таке?

Під системою “Розумний будинок” мається на увазі система, яка автоматизує роботу абсолютно всіх побутових приладів в будинку, дозволяючи людині не витрачати на це власний час. При цьому сценарії роботи таких систем можуть бути абсолютно будь-якими, оскільки їх можна налаштувати, грунтуючись на індивідуальних особливостях способу життя, звичках і потребах.

Складається така система, як правило з чотирьох компонентів:

  1. Контролер. Тут мається на увазі система, яка безпосередньо реалізує контроль за всіма процесами в будинку. Вона комп’ютеризована і отримує інформацію з усіх приладів, а вже грунтуючись на її аналізі, вона подає сигнали на окремі пристрої;

  2. Активатор. Говорячи простою мовою, це виконавці команд, які віддають контролери;

  3. Датчик. Ці пристрої виконують роль збору інформації про процеси в будинку і її передачу контролерам;

  4. Пристрої управління. Тобто можна інакше сказати пульт управління, але на сьогоднішній день управляти такою системою можна навіть з самого звичайного смартфона.

Таким чином, вся діяльність цієї системи чітка, узгоджена і лаконічна.

Як це працює?

У сучасному світі система “Розумний будинок” може виконувати не тільки команди користувача, але і також ті, що надходять з датчиків. У тому числі ті, про які господар будинку цілком може і не знати навіть.

Причому навіть можливо мінімізувати участь людини в роботі даної системи. Можливо, щоб по суті Користувач брав участь тільки в налаштуванні системи. Тобто він тільки програмує пристрій і передбачає всі його дії. Таким чином, наприклад, можна щоб чайник щодня включався тільки в певний час, або опалення і багато іншого.

Також контролер не може ігнорувати показання датчиків. Наприклад, якщо в будинку виявлено рух, коли господар відсутній, система автоматично передає дані про це на пульт охорони і включає сигналізацію.

Що ж стосується управління, то за допомогою такої системи управляти можна досить великою кількістю приладів. Наприклад, вона цілком може контролювати системи опалення, кондиціонування або водопостачання.

Якщо встановити в будинку спеціальні розетки, то їй також стають підвладні практично всі розетки в будинку, а разом з ними і побутові прилади. Наприклад, можна налаштувати її на включення пральної машини строго за розкладом.

Також за допомогою цієї системи під контролем знаходяться всі види сигналізацій. Тому безпека будинку знаходиться під повним контролем, адже в разі реакції будь-якої сигналізації сигнал про це у відповідну службу надійде негайно.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка