Чи Реально управляти всім будинком за допомогою голосу

06 Жовтня 2021

У 21-му столітті голосові помічники міцно увійшли в наше життя, хоч і з’явилися зовсім недавно. Їх завдання-економія нашого часу. Вони є в кожному смартфоні, і вже нікого це не дивує.

Тепер уявіть, якщо управляти можна не одним телефоном, а цілим приміщенням? Контролювати освітлення, сигналізацію, кондиціонери? Для реалізації такої системи в будинок встановлюється спеціальна інтелектуальна Електроніка.

Що потрібно, щоб командувати голосом?

Для комплексного управління робочим простором або квартирою розроблений поки що єдиний метод – системи розумного будинку. Вони поділяються на провідні і бездротові. Особливістю других є вузьке коло можливих девайсів (розетки, світильники). Тому радимо звернути увагу на провідні розумні будинки. Вони працюють завдяки кабелям, закладеним в стінах і з’єднує основні предмети техніки з системами життєзабезпечення.

Варіанти розпізнавання команд:

 1. За допомогою колонки Аліса від Яндекс або HomePod від Apple. Команди можна давати в будь-який момент голосом або через інші гаджети такого ж бренду. Завдяки системі шумозаглушення, перешкод при сприйнятті голосу не виникає. Такий спосіб популярний в країнах СНД, завдяки простоті, практичності і функціональності.
 2. Любителі фірми Android можуть використовувати колонки з таким же функціоналом – Алісу і Марусю.
 3. Зручним способом також є голосові помічники від Google і Amazon. Вони керуються англійською мовою голосом або через Сполучене додаток. На жаль, російська вони погано розпізнають або не розпізнають взагалі, тому колонки популярніше їх.

Чим ви можете керувати?

Голосове командування застосовується майже до всіх пристроїв у квартирах:

 • Штора;
 • Колонка;
 • Опалення, клімат-контроль;
 • Світло;
 • Сигналізація, замки, двері;
 • Датчики протікання і руху;
 • Система поливу;
 • Домофон і відеоспостереження.

До того ж, пристрої можуть бути синхронізовані між собою. Вам не потрібно окремо давати команди кожному гаджету, досить сказати, наприклад, “я йду”, коли настає час їхати на роботу, і система автоматично переведе всі пристрої в енергозберігаючий режим, вимкне забуте світло і підключить систему сигналізації. Можна створювати десятки таких команд, за допомогою яких активізація всього простору займає кілька секунд.

Чи варто використовувати режим управління голосом?

Безсумнівно, так! Розумний будинок успішно реалізує Ваші бажання і потреби і значно спрощує життя. Головне, врахувати, що дроти для повідомлення пристроїв повинні бути встановлені на самому початку, ще до зашиття стін, тому плануйте ремонт заздалегідь.

Ще сумніваєтеся в покупці?

Розумні будинки є досить свіжими технологіями, і не скрізь вони є. Для тих людей, хто сумнівається в придбанні, виробники створюють спеціальні офіси, в яких можна своїми очима побачити роботу системи і переконатися в своєму рішенні.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка