Чи Реально управляти всім будинком за допомогою голосу

05 Грудня 2021

Управління пристроями за допомогою голосу ще якийсь десяток років тому можна було зустріти, хіба, що у фантастичних романах. Але у наукової фантастики є властивість іноді стає реальністю. Голосове управління вже успішно реалізовано технологічними гігантами: Apple, Google і Yandex щосили використовують такі технології в своїх системах.

Чи може голосове управління бути інтегроване в систему “Розумний будинок”, і якщо так, то що для цього потрібно?

Розумний будинок з голосовим управлінням-мрії чи реальність?

Сучасні технології далеко зробили крок вперед. Давайте розглянемо, чи можливо впровадити голосове управління за допомогою вже готових програмно-апаратних рішень.

Сучасні гаджети-шлях до побудови систем управління голосом

Один з найбільш реальних варіантів реалізації голосового управління в системі розумного будинку-використання вже працюючих додатків або систем. В першу чергу, мова йде про розумні колонках «Аліса» від Yandex і Apple HomePod.

Інтеграція цих технологій вимагає установки розумного будинку на основі дротових технологій — адже в разі побудови управління на основі радіоточок перешкоди можуть значно спотворювати сигнал, і, як наслідок, можуть виникати складнощі з якістю розпізнавання голосових команд.

Крім колонок, можуть бути використані будь-які інші пристрої, що мають якісний вбудований мікрофон: смартфон, планшет, навушники з мікрофоном і навіть розумні годинник. Фактично, сьогодні будь – яку систему Розумний будинок можна налаштувати для управління за допомогою голосових команд за допомогою повсякденних пристроїв.

Які модулі розумного будинку можуть управлятися за допомогою голосу?

За допомогою голосового управління можна налаштувати управління всіма елементами, які знаходяться під контролем системи, а саме:

 • Система відеоспостереження;

 • Домофон і система контролю вхідних дверей;

 • Будь-які охоронні системи і сигналізація;

 • Система зрошення;

 • Система опалення;

 • Вся система освітлення;

 • Системи клімат-контролю: кондиціонери та спліт-системи;

 • Аудіосистема;

 • Побутова техніка;

 • Керовані штори і гардини;

 • Система датчиків.

Тобто, голосове управління, фактично може бути застосовано до будь-яких систем, які можуть бути підключені до «розумного будинку».

При цьому на основі голосового управління можуть бути налаштовані синхронізовані сценарії роботи системи. Наприклад: сценарій дії в тому випадку, якщо всі мешканці залишають будинок надовго: господар будинку каже «я йду надовго». Автоматично всі системи розумного будинку переходять в режим економного споживання енергії, включається Сигналізація, вимикається полив рослин в саду, закриваються штори, включається прибудинкове освітлення і т. д.

Такі сценарії можуть бути створені власником будинку в незліченній кількості, причому зробити це досить просто.

Отже, інтеграція голосових технологій в систему Розумний будинок-це реальність, яку вже успішно реалізують компанії-розробники. Дуже важливий нюанс-бажано почати реалізацію задуманого на етапі чорнової розробки проекту. Тобто, при установки датчиків і кабелів, адже голосове управління краще впроваджувати в розумний будинок на основі дротових технологій.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка