Переваги та недоліки розумного будинку

Функції одночасно з можливостями “розумного будинку” кардинально перевертають погляди на благоустрій побуту в житлових приміщеннях. Йдеться про інтелектуальну систему, яка розроблена операційною загальною програмою для всіх наявних агрегатів. Вона забезпечує загальне управління об’єктом або контроль окремо взятих агрегатів, інженерних комунікацій.

Можливості, що відкриваються

Діапазон основних можливостей у “розумного будинку” досить широкий. Вони з лишком відповідають вимогам найвимогливіших власників. Вже з перших днів застосування системи:

відчувається створюваний комфорт;
відчутно знижується необхідність в обслуговуванні окремих пристроїв, інженерних мереж.

Навіть зі складною і багатофункціональною технікою тепер можна впоратися в два рахунки! Користувач без належної підготовки інтуїтивно управляє програмою. Вона забезпечує контроль за експлуатованими джерелами освітлення, всілякими розважальними та охоронними пристроями, іншими агрегатами, що відносяться до інтелектуальної мережі.

Перевага

Будь-які вдосконалені установки або системи проявляють в ході застосування певні позитивні сторони. Цей аспект не оминув і пристрій ” Розумний будинок»:

Забезпечення максимальної безпеки за допомогою швидкого оповіщення в разі появи мінімальної загрози обслуговуваному будинку, квартирі.
Управління функціональними агрегатами і приладами віддаленим способом. Для цього задіюється єдиний пульт, що прив’язується до сенсорних панелей або мобільних телефонів.
Налаштування інтелектуальної системи характеризується гнучкими можливостями.
Якісний і надійний контроль за всіма процесами, які стосуються систем із застосування електроенергії, опалення.
Дія наявних побутових приладів повністю автоматизується з урахуванням індивідуальних потреб власника житла.
Виникаючі нюанси

При використанні описуваної системи» розумний будинок ” виникають і деякі особливості, на які слід звертати увагу. Зокрема це:

Висока вартість, яка визначається під час придбання необхідних пристроїв. Недешево обходиться і регулярне обслуговування, ремонт в разі необхідності.
Монтаж в будинку або квартирі додаткових деталей у вигляді проводів, датчиків, сенсорів, який тягне додаткові клопоти.
Головна умова застосування інтелектуальної системи полягає в її безвідмовному і безперебійному функціонуванні. В обов’язковому порядку слід встановлювати джерела резервного живлення, що є додатковою графою витрат.

В останньому випадку мова йде про генераторні установки, що працюють при заправці бензином або дизельним паливом. Для облаштування таких пристроїв повинні відводитися Спеціальні приміщення, які потребують регулярного догляду і обслуговуванні. Не варто забувати і про те, що при оснащенні на житловій території «розумного будинку» доведеться проводити ремонт. А це додаткові витрати.

Зваживши всі переваги і нюанси інтелектуальної системи, варто приймати рішення про її придбання. У будь-якому випадку витрати на неї окупаються за кілька років.