Корисний винахід для гаджета-датчик, що працює за принципом ефекту Холла

10 Листопада 2021

Сьогодні будь-який, навіть самий звичайний телефон вже став “smart”. Виробники начиняють девайси процесорами і різними розумними сенсорами: датчиками освітлення, наближення, акселерометром, гіроскопом. Але це далеко не повний перелік всіх цікавих складових телефонів сьогодні. Одним з найцікавіших є датчик Холла. Чим саме він цікавий? Давайте розбиратися. 

Датчик, що працює за принципом ефекту Холла

Цей датчик визначає наявність магнітного поля і вимірює його напруженість. Для телефону використовують його спрощений варіант, що реагує лише на поле. Ще в 1897 році був відкритий так званий ефект Холла, за принципом якого працює датчик. Ідея це явища в тому, що перебуваючи в постійному магнітному полі, електрони відхиляються від однієї з граней пластини. З одного боку збирається заряд негативний, з іншого ж – позитивний. Різниця потенціалів, що виникла таким чином, фіксується сенсором. Датчик в телефоні-це мікросхема з бінарним кодом. Скористатися іншими перевагами сенсора не надається можливості, зважаючи на відсутність місця в корпусі і недостатньої потужності акумулятора. 

Служить він і для наступних цілей:

  1. Стабілізація роботи GPS. Він допомагає системі швидше знайти нас на картах, мінімізуючи затримки в роботі телефону і збільшуючи точність визначення місця розташування.

  2. Робить можливим продовжувати працювати гаджетам, при цьому гасячи екран. Це стосується складних телефонів і ноутбуків. На одній стороні розкладачки встановлений датчик, а на іншій – магніт. Коли телефон закривається-датчик спрацьовує, завдяки чому дисплей вимикається, а система може виконати ще якесь завдання. Наприклад, закриває додаток. Ноутбуку датчик допомагає залишатися в режимі очікування або сну.

  3. Цікавий вид використання датчика – це стилус, Магнітний чохол або клавіатура. Айпадівський Smart Cover функціонує саме за цією технологією. Далі про цю фіче докладніше.

Магнітний чохол і датчик Холла

Корисним винаходом останнього десятиліття служить Магнітний чохол, завдяки якому відключається або включається екран телефону. Приклад-Smart Case для iPad. Вбудований датчик реагує на магніт, який наближається, і блокує екран. При зворотному дії-екран загоряється. Зручне нововведення-фліп-чохли (магнітні чохли з невеликим вирізом для відображення плеєра, перемикання пісень в ньому або щоб відповідати на дзвінки). Як таке можливо? Високе магнітне поле робить можливим тримати дисплей включеним або підсвічувати необхідну ділянку екрану. Що важливо, магніт для телефону абсолютно нешкідливий.

А в моєму телефоні теж є датчик Холла?

Існує кілька способів дати відповідь на це питання:

  1. Знайти на сайті виробника документацію по вашій моделі, де і відшукати інформацію.

  2. Дізнатися, чи існують магнітні Чохли для вашої моделі, якщо “так”, то датчик точно присутній.

  3. Піднести маленький магніт до екрану телефону: якщо при його наближенні екран гасне, а при віддалі світиться, значить сенсор є.

Сьогодні велика кількість девайсів і розумних будинків обладнано датчиком холу. Ніхто і не замислюється, що за таким простим пристосуванням стоїть найбільше наукове відкриття!