Чому варто встановити домашню автоматизацію?

Під домашньою автоматизацією розуміється – використання технології мікропроцесорної електроніки для інтеграції або управління електричними та електронними пристроями або системами в будинку, такими як: освітлення, кавоварки, комп’ютерне обладнання, Системи безпеки, системи опалення та кондиціонування, відео та аудіо системи і т. д.

Розумний будинок

Система домашньої автоматизації (Розумний будинок, Smart House) в основному використовує центральний контролер для отримання інформації від відповідних електронних та електричних датчиків і пристроїв, які реагують на зміни зовнішніх факторів навколишнього середовища, таких як зміни освітленості, викликані висхідним або сонцем, зміни температури та інше. Ці датчики обмінюються інформацією з головним контролером за допомогою спеціальних протоколів. Центральний контролер дозволяє управляти електричними приладами в будинку через безліч інтерфейсів. Такими інтерфейсами можуть бути:

клавіатура;
сенсорні екрани;
кнопка;
комп’ютер;
телефон;
пульти дистанційного керування і т. д.

Споживачі можуть відправляти сигнали на центральний контролер, або отримувати сигнали від нього. Але, щоб інформація безперешкодно доходила, потрібно організувати домашню мережу.

Переваги домашньої автоматизації

Smart House дозволяє управляти всіма системами в будинку, офісі або квартирі. Управління можна здійснювати не тільки через різні системи введення, але також і за допомогою смартфона або планшета. Також системи автоматизації дозволяють організувати ефективну систему відеоспостереження, яка дозволяє не тільки повністю контролювати житло, але і записувати інформацію на електронний носій. Інформацію з відеокамер можна переглядати в реальному часі, з будь-якої точки світу.

Головними перевагами системи Розумний будинок є:

Можливість диференційованого управління освітленням, як зовнішнім, так і всередині будинку.
Гнучка настройка кліматичної техніки.
Оптимальна настройка системи опалення, що веде до істотної економії палива та електроенергії.
Протипожежний контроль.
Контроль доступу.
Можливість автоматичного управління альтернативними джерелами енергії і т. д.

За допомогою системи Розумний будинок, яка встановлена в приватному котеджі, можна управляти системою поливу, а також системою обігріву ступенів і доріжок.

Чи варто встановлювати?

Системи Smart House стають все більш затребуваними, оскільки значно покращують якість життя. За допомогою домашньої автоматизації можна домогтися значної економії ресурсів, істотно знизити витрати на послуги ЖКГ. Дана економія буде найбільш відчутною для власників великих приватних будинків.

Засобами розумного будинку також можна організувати своєчасний догляд за домашніми вихованцями. За допомогою Smart House можна налаштувати подачу води і корму, а також автоматично регулювати підсвічування акваріума. Розумний будинок також може самостійно відкривати двері для вигулу домашніх тварин, а саму прогулянку можна відстежувати на екрані смартфона.

Домашня автоматизація відкриває для людини нові можливості, роблячи його життя комфортніше і красивіше.