Основні можливості і варіанти виконання системи ” Розумний будинок»

03 Березня 2021

Ще кілька десятків років тому неможливо було навіть уявити технології, що дозволяють дистанційно стежити за функціонуванням всіх систем будинку з мобільного телефону. Сьогодні практично кожен може встановити систему «Розумний будинок». При цьому є безліч варіантів монтажу і способів зробити будинок «розумнішим».

Можливості системи ” Розумний будинок»

Відразу варто відзначити, що система дозволяє не тільки включати і вимикати світло, але і ретельно стежити за безпекою:

при виникненні пожежонебезпечної ситуації система відправить повідомлення у відповідну службу, а також повідомить власнику приміщення про ситуацію;
якщо в будинку з’явилася протікання води, то система відразу ж відправить повідомлення на телефон, а також перекриє крани;
при спробі злому система відправляє запит в поліцію, на пункт охорони і сповіщає власника;
якщо якісь електричні прилади не були вимкнені, система вживе необхідних заходів безпеки.

Не варто забувати і про кліматичне управління. “Розумний будинок” здатний підтримувати оптимальний рівень температури і вологості повітря в приміщенні. Так як систему можна детально налаштовувати, є можливість встановити будь-які параметри роботи суміщеної техніки.

Варіанти виконання системи ” Розумний будинок»

Як уже згадувалося вище, передбачені різні способи монтажу. Можна встановити централізовану і децентралізовану системи, а також купити окремі елементи.

Централізовані системи

Монтаж можливий тільки за умови заздалегідь закладеної електропроводки. Звичайно, є варіант бездротового підключення, але він обійдеться в кілька разів дорожче. Система управляється з головного пульта (також можна використовувати додаток для смартфона). До недоліків відносять той факт, що при виході з ладу центрального модуля неможливо використовувати окремі елементи.

Децентралізовані системи

Даний варіант виконання дуже схожий на вищеописаний, віддано в мікропроцесорі головного блоку є незалежна пам’ять, що дозволяє захищатися від потенційних спроб злому системи. Елементи будуть продовжувати працювати, навіть якщо зламається якийсь окремий блок. Недолік в тому, що система повинна бути встановлена в будинку або квартирі спочатку (при будівництві будівлі).

Монтаж окремих елементів

Власник будинку або квартири може окремо купувати елементи розумного будинку. Буде потрібно тільки придбати головний модуль, який буде пов’язаний з приладами за допомогою Wi-Fi. Спеціальний додаток, встановлений на мобільний телефон, дозволить управляти всіма процесами.

Так як окремі модулі працюють на батарейках, доведеться постійно стежити за рівнем заряду. Також важливо відзначити, що при виникненні небезпеки або несправностей, повідомлення не відправляється в державні служби і на пункти охорони.

Підводячи своєрідний підсумок, тільки окремі пристрої підключаються і монтуються самостійно. Для установки централізованого і децентралізованого «розумного будинку» необхідно звертатися в профільні компанії. Повне оснащення обійдеться в кілька тисяч доларів або євро.