Основні компоненти розумного будинку

Розумні будинки стають все більш популярними. І на те є вагомі причини. Домашня автоматизація-це неперевершений союз технологій, зручності та безпеки. Можливості розумних будинків розширюються з кожним днем, а це означає, що планування розумного будинку вимагає деяких знань.

У цій статті ви можете дізнатися про основні компоненти розумного будинку, які забезпечують його зручність і безпеку. До цих компонентів відносяться:

Віддалений доступ;
Розширена система безпеки;
Розширена домашня мережа;
Управління освітленням і вікнами.

Давайте розглянемо кожен з цих компонентів докладніше.

Віддалений доступ

Коли більшість людей говорять про розумні будинки, насправді вони мають на увазі віддалений доступ до систем вашого будинку. Через завантажене життя важко перебувати вдома так часто, як хотілося б більшості з нас. Система віддаленого доступу дає можливість віртуально перебувати в будинку. Все залежить від обраних Вами налаштувань, але віддалений доступ може дозволити вам заглянути в нього через відеоспостереження, переключити канал на телевізорі для свекрухи, яка не може відшукати пульт, і навіть відкрити двері, щоб впустити собаку. Насправді ці можливості є лише верхівкою айсберга.

Розширена система безпеки

У той час як традиційні системи безпеки попереджають про пожежу або злом, розширена система безпеки розумного будинку йде набагато далі. Наприклад, багато систем розумного будинку можуть відправляти унікальні повідомлення, які дозволяють розрізняти бажаних гостей або незнайомців. Крім того, передова система домашньої безпеки, як компонент розумного будинку, досить легко налаштовується відповідно до ваших індивідуальних потреб.

Розширена домашня мережа

Ви, напевно, вже чули про “Інтернет речей”. Це відноситься до мережі пристроїв з бездротовим управлінням, які складають все більшу частину нашого життя і є центральним елементом розумного будинку. Щоб підтримувати функціональну роботу “Інтернету речей”, необхідно щось більш надійне, ніж бездротовий маршрутизатор. Для забезпечення надійного покриття Wi-Fi розумному будинку потрібне обладнання корпоративного класу, А також кілька точок бездротового доступу, стратегічно розташованих по всьому будинку.

Розширена домашня мережа виступає в ролі центральної нервової системи розумного будинку, об’єднуючи всі різні компоненти системи домашньої автоматизації, дозволяючи їм працювати спільно.

Управління освітленням і вікнами

Працюючи разом, система управління освітленням і вікнами дозволяють вам контролювати кожен аспект домашнього освітлення, а також зменшити непривабливий безлад на стінах у вигляді надмірної кількості перемикачів.

Системи управління зазвичай засновані на мережі, що дозволяють управляти освітленням всього будинку з однієї точки. За допомогою програмування можна налаштувати системи освітлення на Автоматичний розклад, щоб світло включалося, вимикався або змінював свою яскравість в потрібний час. Деякі системи можуть навіть визначати, вдома ви чи ні, щоб вимикати світло і максимізувати економію електроенергії. Автоматична система управління вікнами працює аналогічним чином, дозволяючи дистанційно керувати навколишнім освітленням.

Це і є основні компоненти, без яких не обходиться Розумний будинок. Якщо ви хочете більше дізнатися про домашню автоматизацію, то ознайомтеся з прикладами проектів розумних будинків з різним функціоналом.