Якими бувають датчики розумного будинку

Системи розумного будинку отримують все більше поширення на ринку. Основними компонентами подібних інсталяцій є інтелектуальні датчики, їх завдання-стежити за житлом і попереджати в разі виявлення небезпеки: наприклад, відкритих дверей, занадто високої температури або наявності диму і газу.

Що таке інтелектуальний датчик?

Інтелектуальні датчики є основними елементами, які складають систему розумного будинку. Датчики можуть зчитувати різні значення і контролювати різні фізичні величини, в залежності від того, для чого вони призначені.

Наприклад, Детектори окису вуглецю, диму або газу контролюють повітря для виявлення можливих небезпек, пов’язаних з їх витоком, а Детектори затоплення виявляють присутність води. Датчики руху, а також відкривання дверей або вікна розпізнають небезпеку проникнення в квартиру, а датчики температури просто працюють як термометри.

Щоб кожен з цих датчиків був описаний як “інтелектуальний«, повинні бути дотримані відповідні умови — зібрана ними інформація повинна надходити не тільки користувачам, але і іншим компонентам» розумного будинку”: датчик температури може, наприклад, взаємодіяти з кондиціонером, датчик руху — з сигнальною сиреною, а датчик освітлення — з лампами.

Інтелектуальний датчик чадного газу

Датчик чадного газу може виявити підвищену концентрацію чадного газу в квартирі, також відомого як» безшумний вбивця ” — газ без запаху і кольору, який представляє величезну загрозу для жителів.

Інтелектуальний датчик чадного газу може інформувати користувачів про небезпеку декількома різними способами: звуковий сигнал тривоги( від сирени), світловий сигнал і текстове повідомлення, що відображається на екрані смартфона, планшета або іншого пристрою, підключеного до системи «розумний будинок».

Інтелектуальний детектор диму

Детектор диму-це основний метод захисту розумного будинку від вогню і його наслідків. Аналізуючи повітряну суміш в режимі реального часу, він миттєво виявляє вогонь, тліючий і виділяє дим. Швидке повідомлення є найбільш важливим, оскільки воно може допомогти запобігти пожежі або зменшити одержуваний в результаті збиток.

Датчики затоплення

Датчики повені – це невеликі пристрої, що складаються з модуля сигналізації та зонда, розміщеного на підлозі поруч із ванною, пральною машиною, посудомийною машиною або іншим обладнанням, яке може спричинити витік. У разі виявлення витоку система перекриває водопостачання житла.

Датчики відкривання дверей і вікон

Інтелектуальні датчики дверей і вікон-це датчики безпеки, які відстежують і інформують користувачів про те, що двері, гаражні ворота або вікна були відкриті (або не закриті).

Ці пристрої є дуже важливим елементом системи домашньої безпеки, так як вони відразу ж повідомляють про можливу присутність зловмисника в квартирі.

На додаток до захисту життя і майна інтелектуальні датчики дверей і вікон також використовуються для функціональних цілей, тобто вони можуть:

підвищити комфорт проживання (наприклад, включити освітлення після входу в будинок);
привести до економії (відключення кондиціонера при виявленні відкритого вікна).

Застосування різних датчиків є основою побудови системи будь-якого розумного будинку.