Як розумний будинок допомагає економити електрику

Розумні будинки, оснащені системами автоматизації житлових приміщень, постійно набирають популярність. Це не повинно викликати подиву, оскільки вони забезпечують зручність, безпеку, потенційну економію енергії, а також є дружніми до екології. Зростаючий інтерес до розумного будинку підтверджується даними. У всьому світі рівень проникнення таких систем, як очікується, досягне 38,7% до 2021 року; для порівняння, цей показник в 2016 році склав всього 8,2%.

Від простих інтелектуальних пристроїв до повнофункціональних рішень для розумного будинку-багато людей вирішують купити їх, щоб скоротити споживання енергії та рахунки за неї. Це дійсно можливо. Скільки користувач може реально заощадити, використовуючи систему домашньої автоматизації?

Моделювання ситуації

Щоб з’ясувати, як виглядає реальна економія електроенергії, було вирішено програмно змоделювати навколишнє середовище і створювати дві Числові моделі енергії. У першій не використовувалася система домашньої автоматизації, а в другій вона була підключена.

Аналіз стосувався квартири площею 42 м2. Передбачалося, що квартира знаходиться в помірному кліматі і в ній живуть дві працюючі людини. Річний попит на електроенергію склав близько 2000 кВт-год.

Аналіз електричної системи

Моделювання показує, що щоденна економія електроенергії при використанні системи домашньої автоматизації склала 6,4%. Протягом місяця використання системи дозволить знизити споживання на 7-8%, що дає приблизно 8% економії на рік.

У чому причина такої економії? Як система домашньої автоматизації може допомогти знизити споживання енергії? Перш за все, пропонуючи користувачеві можливість віддаленого управління пристроями. Дуже легко забути відключити їх в поспіху, незважаючи на те, що лічильник постійно працює. Завдяки мобільному додатку, підключеному до системи автоматизації, встановленої вдома, не потрібно турбуватися про випадково залишеному світлі або включених пристроях.

Це особливо важливо у випадку “енергетичних вампірів” або пристроїв, які споживають енергію при кожному підключенні, навіть якщо Користувач їх не використовує активно. Найгіршими винуватцями є Зарядні пристрої для смартфонів і ноутбуків, а також пристрої з активними режимами очікування, такі як телевізори. Користувач може уникнути цього фантомного витрати енергії, відключивши кожен пристрій окремо, але цей процес може бути громіздким. Однак, якщо використовується інтелектуальна розетка, живлення може автоматично відключатися для пристроїв, які не використовуються або знаходяться в режимі очікування.

Що може зробити система автоматизації для користувача з точки зору освітлення?

Як інтелектуальні освітлювальні прилади можуть заощадити гроші? Цьому сприяють такі компоненти розумного будинку як:

розумні розетки;
контролери харчування;
інтелектуальне освітлення.

По-перше, застосування таких систем дає можливість програмувати систему освітлення, яка автоматично відключається, коли не використовується. По-друге, багато інтелектуальних світлодіодних ламп є більш енергоефективними, ніж їх старі аналоги, що означає, що користувач отримує таку ж кількість світла з меншим споживанням.

Ця функція корисна, наприклад, у випадку, коли людина забула відключити праску або вимкнути кондиціонер перед виходом з дому. Сучасні розумні розетки також дозволяють в режимі реального часу контролювати споживання електроенергії окремими пристроями, тому можна дізнатися, які з них мають найбільший вплив на рахунки за електроенергію.