Як зробити розумний будинок своїми руками?

Щоб говорити про систему» Розумний будинок”, недостатньо встановити в кімнаті світло з дистанційним управлінням зі смартфона. Цей термін включає в себе всю інфраструктуру багатьох систем і пристроїв, які взаємодіють один з одним відповідно до запрограмованими алгоритмами і приносять певні переваги.

З чого зроблений Розумний будинок? Які елементи повинна мати така система для правильної роботи? Які елементи необхідні, і які ви можете додати на додаток, щоб краще адаптувати ваш розумний будинок до потреб вашої родини?

Елементи розумного будинку

Вся установка складається з декількох основних елементів. Він складається з пристроїв, якими керують (наприклад, піч для опалення або лампи), з’єднаних проводами або через бездротову мережу з датчиками (наприклад, рух або температура) і перемикачами (наприклад, на стіні або в мобільному додатку), і все це об’єднано в центральний блок.

Управління освітленням-маючи установку розумного будинку, можна не тільки включати і вимикати світло в кімнатах за допомогою вимикачів і навіть не встаючи з дивана.

Контроль опалення та вентиляції – якщо підключимо будинок до опалення та кондиціонування повітря – зможемо встановити бажану температуру. Можуть бути встановлені різні температури в кімнатах (наприклад, нижче в коморі, вище в спальні).

Контроль жалюзі-це не тільки питання світла, але і температури. Дозволяє налаштувати Розумний будинок так, щоб він закривав жалюзі вночі і відкривав на світанку.

Управління воротами-управління воротами не обмежується відкриттям і закриттям. Повернувшись з роботи, можемо налаштувати систему так, щоб:

відкрити в’їзні ворота,
гаражні ворота,
відключити сигналізацію.

Розумний сад-він може поливати рослини в заданий час.

Камери – якщо встановити моніторинг будинку за допомогою мобільного додатку – зможемо перевірити, що відбувається вдома в будь-який час доби.

Домофон – відео) – можемо перевірити, хто дзвонить, навіть якщо нікого немає вдома. Листоноша? Кур’єр з пакетом? Немає проблем-можемо поговорити з ними, відкрити ворота і попросити їх залишити посилку в зазначеному нами місці.

Датчики безпеки
Датчик руху-виявляє, що щось рухається в полі зору.
Датчик води-розташований на підлозі у ванній кімнаті і контролює, чи є там вода.
Датчик газу-встановіть його поруч з газовими приладами. Він проінформує про небезпечну концентрацію метану, пропану або Бутану.
Датчик вуглекислого газу-необхідний в котельні і біля каміна в кімнаті.
Детектор диму-встановити його у всьому будинку або в приміщеннях, де є потенційний ризик загоряння.
Датчик відкриття-перевіряє, чи відкриті вікна або двері. Завдяки цьому отримаєте повідомлення на телефон при відкритті будь-яких дверей або перевірите, чи всі вікна закриті під час зливи.
Центральний блок

Системи управління “Розумний будинок” можуть бути централізованими. Цей головний комп’ютер, тобто мозок всієї системи-модуль, який підключається до домашньої електричної коробці.

Провід або бездротова мережа

Елементи розумного будинку можуть бути з’єднані один з одним по бездротовому зв’язку (наприклад, через Wi-Fi) або за допомогою класичного кабелю, прокладеного в стіні, підлозі або стелі.