Як правильно організувати автоматизоване освітлення у будинку

08 Лютого 2022

Грамотне освітлення допомагає створити в житловому приміщенні унікальну атмосферу. Завдяки системам автоматизації, ви можете розробити кілька сценаріїв із різним настроєм. Такі рішення значно підвищують функціональність будинку та роблять його більш комфортним.

Z-Wave – автоматизована система управління освітленням для «розумного будинку»

До вагомих переваг цієї сучасної бездротової системи управління світлом відносяться:

  1. наявність зашифрованого радіоканалу для спілкування пристроїв, що значно підвищує безпеку системи;
  2. конструкція, що не вимагає для її встановлення штроблення стін або серйозної обробки інтер’єру.

Система складається з блоків, здатних керувати однією багатобарвною або декількома різнобарвними RGB-стрічками на основі світлодіодів.

Варіанти сценаріїв для освітлення будинку за допомогою автоматизованої системи Z-Wave

Перш за все автоматика дозволяє встановити різні сценарії для дня і ночі. Вночі замість 100% яскравості ламп або світильників використовується лише 30%. Крім того, може бути змінена температура світла та його відтінок. Вдень – холодне біле світло, що сприяє підвищенню працездатності. Вночі – розслаблююче жовте світло чи комбінація колірних плям.

Ще один популярний сценарій – інтер’єрне підсвічування. Наприклад, можна підібрати варіанти підсвічування шаф і настінних полиць.

Управління здійснюється з компактного брелка. Для запуску/зупинки сценаріїв та всієї системи загалом, використовуються кнопки.

Налаштування датчиків руху та короткочасне включення світла в конкретних зонах (коридор, сходи, передпокій) позбавляє необхідності користуватися вимикачами. Це особливо актуально, коли в будинку проживають маленькі діти або люди похилого віку. Крім того, вимикачі створюють візуальний шум, псуючи їм інтер’єр: безконтактна система дозволяє уникнути цього.

Реакція на рівень освітленості в квартирі та підключення додаткових світлових модулів при настанні сутінків допомагає почуватися комфортно в будь-який час дня.

Додаткові функції Z-Uno Shield

Пристрій базується на надійній платі Z-Uno. Мікросхеми розміщуються у вологозахисному корпусі. Включає контролер на 4-канальну LED стрічку і може бути запрограмовано за допомогою графічного конструктора. Крім того, блок містить датчики сухих контактів, температури та вологості.

По суті, Z-Uno Shield є розширенням для Z-Uno і може працювати без цієї плати. Плата відрізняється легкою установкою, яка не вимагає паяння чи програмування. Все, що потрібно – це підключити плату через клемну колодку та налаштувати її роботу. Пристрій сумісний із DIN-рейкою.

Завдання Z-Uno Shield – спростити роботу з базовою платою контролю за світлом Z-Uno. Плата має різні типи входів: аналогові, релейні та цифрові. Управління здійснюється за допомогою мікроконтролера Arduino.

Це збалансоване та комфортне рішення для управління світловими сценаріями у розумному будинку.