Як облаштувати Розумний будинок?

04 Вересня 2021

З кожним роком високотехнологічне житло набирає все більшої популярності. Тепер “Розумний будинок” доля не тільки багатих людей. Зараз системи настільки різноманітні за своїм функціональним призначенням, що можна підібрати варіант практично на будь-який бюджет.

Що являє собою ” розумний будинок»

Говорячи простою мовою, це система електронних помічників, що дозволяють зробити житло значно комфортніше і безпечніше. При цьому управляється весь комплекс з комп’ютера або смартфона завдяки спеціальному ПО.

Наприклад, по дорозі додому можна включити світло, кондиціонер або автономне опалення в одній з кімнат. Існує і група датчиків, що відповідають за безпеку. Зокрема, передбачені оповіщення на випадок прориву труб, витоку газу або проникнення сторонніх.

Перші кроки

Для початку варто визначитися, які можливості хотілося б закласти в свій «розумний будинок». Базовим варіантом можуть стати освітлення або навіть колонки. А потім список оснащення можна поступово розширювати.

Багатьох напевно цікавить, а що робити зі старими телевізором, кондиціонером, холодильником. Шукати їм заміну зовсім необов’язково. Адже є пульти, що володіють універсальними характеристиками.

При комплектації “розумного будинку” варто зупиняти вибір на техніці від одного виробника. Адже пристрої різних фірм можуть не синхронізуватися між собою. Виняток, хіба що, становлять голосові помічники. Сьогодні вони адаптовані відразу під кілька сервісів.

Все ж перш, ніж підбирати комплект, доцільно порадитися з фахівцями. Вони допоможуть підібрати варіант для оптимального співвідношення ціна/якість/функціонал.

Плюси і мінуси ” розумного будинку»

У розглянутої системи є як переваги, так і недоліки. Безсумнівною перевагою є автоматизація багатьох процесів всередині житла. Відповідно, його мешканці отримують більше часу для інших справ.

Вище вже говорилося про те, що складовою частиною сучасного «розумного будинку» є пакет безпеки. І охоронна сигналізація далеко не єдина його складова. У комплект входять Сигналізатори задимлення, витоку газу. Адже останню далеко не завжди вчасно вдається розпізнати, а значить бути біді.

Обов’язково варто згадати можливість дистанційного керування. Навіть будучи в іншому куточку Земної кулі можна бути в курсі того, що відбувається в приміщенні.

Справедливості заради варто згадати і про деякі недоліки. Серед них:

  • все ще досить висока ціна (наприклад, «розумні» лампочки дорожче звичайних в кілька разів);
  • наявність функцій, які рідко знадобляться в реальному житті;
  • залежність від Інтернету: якщо сигнал у провайдера пропаде, то більшість можливостей «розумного будинку» стануть недоступними.

Тому при залученні до сучасних технологій варто зважити всі» ЗА «і»проти”. Не варто також забувати про майбутні витрати і обслуговуванні всього блоку в процесі експлуатації.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка