Для чого потрібен розумний будинок?

Розумний будинок – сучасна технологія, суть якої полягає в автоматизації управління побутовою технікою, що знаходиться всередині житла. Цей варіант заслужив широку популярність по всьому світу за рахунок своєї практичності.

Зручність

Технологія Розумний будинок дуже зручна в повсякденному житті, тому що дозволяє управляти побутовою технікою на певній відстані. Наприклад, це особливо практично, коли будинок великий, а вимкнути світло в кожній кімнаті проблематично, займе багато часу. Розумний будинок допомагає за кілька секунд погасити лампи у всьому будинку, без необхідності ходити по всьому житлу. Теж саме з тим щоб вимкнути все в будинку якщо ви йдете кудись.

Також технологія в деяких дозволяє дізнатися скільки електроенергії споживає кожен побутовий прилад, дізнатися і при бажанні змінити температурний режим кондиціонера.

Безпека

Розумний будинок дозволяє підвищити безпеку будинку в двох аспектах.

По-перше, якщо людина не пам’ятає вимкнув він праска, плиту або інший прилад, то можна в лічені секунди дізнатися про це, а також на відстані вимкнути їх. Це не тільки зручно, але підвищує рівень безпеки, перешкоджає випадковому займання.

По-друге, такий варіант убезпечить будинок від грабіжників. Якщо ви їдете кудись, то можете бути повідомлені що відбувається в будинку, а також на відстані включати світло, закриватися, розкривати штори, щоб підтримувати видимість в будинку присутності господарів. Активність відлякає будь-якого зловмисника, який мав наміри пограбувати будинок.

Також можна встановити дистанційне керування камерами. Такий спосіб допоможе дізнатися що робить дитина у вашій відсутності або літні батьки, чи не сталося щось погане, про що можна бути повідомленим в лічені терміни.

Як працює Розумний будинок?

Принцип роботи даної технології побудований на мережі автоматизації. Основна річ, яка задає сценарій Розумному будинку – центр управління, який господар будинку може регулювати самостійно. Наприклад, налаштувати так, щоб при догляді вимикалося світло, знеструмлювали розетки. У більшості випадків набір можливостей регулюють фахівці, виходячи з переваг господаря будинку.

Вся технологія грунтується на прийнятті, обробці команд. Це допомагає робити комплекс пристроїв, таких як:

Датчики, які дозволяють аналізувати навколишнє середовище
Центральний контролер, що аналізує, обробляє команди
Прилади, що виконують команди, що посилають сигнал

Контролер може отримувати команди двома способами. Це від людини, а також слідуючи сигналам виразно заданого алгоритму.

Перший спосіб може здійснюватися за допомогою використання пультів, смартфона, командами голосом.

При другому способі видачі команд не вимагає управління людини. Технологія працює самостійно, зчитуючи дані на датчиках. Вона мимовільно приймає рішення про якусь команду, грунтуючись на наявні дані. І якщо першим варіантом людина може управляти, то другий вимагає професійної настройки, щоб технологія Розумний будинок працювала так, як потрібно людині. Для цього існують компанії, які спеціалізуються на установці, налаштуванні системи.

Технологія Розумний будинок-варіант, що отримав широку популярність, визнання серед користувачів за рахунок своєї зручності, практичності. Вибрати чи ні таке рішення кожен вибирає самостійно. Але слід мати на увазі, що варіант допомагає поліпшити якість життя. Розумний будинок подбає про ті дрібниці, які людина змушена робити щодня, дасть можливість управляти відстані своїм житлом.