Датчики протікання води-особливості використання

Датчики протікання води забезпечують раннє виявлення витоку вологи і дозволяють уникнути затоплення водою. Вони використовуються в домашніх господарствах, а також в промисловості і доступні в різних версіях.

Що таке Детектори води?

Детектори води працюють так само, як детектори диму, тільки якщо останні попереджають про утворення диму, то датчики протікання повідомляють про появу води. Вони по суті складаються з блоку управління, блоку сигналізації і великої кількості датчиків, які безперервно перевіряють їх оточення. Між датчиками існує електричний опір, який зменшується при попаданні води. Реєстрація зміни опору викликає спрацьовування вимикача і, отже, сигнал тривоги. Це може бути акустичний сигнал (сирена), оптичний індикатор, (Світлодіод), а також тривожне повідомлення за допомогою SMS або дзвінка в разі датчика води, вбудованого в розумний будинок. Оскільки датчики води вказують на ранню витік води, вони роблять можливим реагувати негайно, тим самим запобігаючи серйозні пошкодження.

Датчики протікання води використовуються в побуті, на підприємствах і в громадських установах, а також в промисловості. Як правило, рекомендується встановлювати детектор скрізь, де є пристрої, машини або предмети, обладнані прямим підключенням до води. До них відносяться Пральні машини, Посудомийні машини, душові кабіни, ванни, системи опалення та акваріуми. Особливо у важкодоступних місцях в будинку, наприклад, в підвалі або в котельні, рекомендується використовувати датчик води, так як він може своєчасно попередити про витік.

Які типи детекторів води існують?

Датчики води доступні в багатьох версіях, в залежності від обладнання, діапазону функцій і складності, придатних для різних областей застосування.

Акумуляторні та мережеві датчики води

Детектори води можна розділити на акумуляторні та мережеві версії. Датчики води з батарейним живленням особливо популярні серед приватних користувачів. Перевага полягає в можливості визначення місця розташування в будь-якому місці без доступу до найближчої електричної розетки. Водошукачі з живленням від мережі забезпечують меншу гнучкість. Проте вони є хорошим вибором для постійного моніторингу, так як вони завжди забезпечуються електрикою і не вимагають заміни батареї. Багато моделей з живленням від мережі здатні управляти іншим пристроєм після досягнення певного рівня води (наприклад, в резервуарі). Таким чином, датчик води визначає рівень води і при необхідності активує насос, зливає воду і знижує рівень води. Датчики води з живленням від мережі живляться безпосередньо від електричної розетки.

Детектор води для промислового застосування

Є зовнішні датчики, які можуть бути встановлені на стіні або на узвишші. Вони складаються з центрального контролера і кабелю, до якого підключені датчики води. Вони реєструють Вологість в навколишньому середовищі і передають інформацію на контролер. Такі датчики виявляються особливо корисними в промислових і комерційних додатках, оскільки вони зазвичай контролюють дуже великі області.