Що таке Розумний будинок і яким він може бути

Розумний будинок-будівля, оснащена сучасними системами і технологією, що підвищує безпеку і комфорт квартири. Одна з важливих особливостей “розумного будинку” -можливість налаштувати смарт-систему під себе, з легкістю адаптувавши під свої звички, інтер’єр і настрій. Отже, розглянемо в цій статті, якою може бути система розумного будинку.

Еволюція систем інтелектуальних будівель

Ще до недавнього часу, Інтелектуальна будівля була синонімом чогось ексклюзивного і елітного. Сьогодні взагалі важко уявити будинок без хоча б базових елементів інтелектуальних рішень. Система “розумного будинку” стають все більш і більш доступні за вартістю.

Чергові інновації систем автоматизації приведуть до утворення нових, більш інтегрованих систем. Будинки з такими системами мають багато переваг:

Більш економічні. Суть “розумного будинку” – забезпечення, зокрема, підвищення енергоефективності при використанні та експлуатації будівлі.
Екологічно досконалі в широкому діапазоні, мають реалізовані екологічні рішення на високому рівні.
Безпека. Системи забезпечують належний захист інформації і потоку даних, безпеку і захист користувачів на високому рівні, а також повний захист всіх установок.

Будинки такі є більш привабливими на ринку, системи працюють в гармонії з навколишнім середовищем, мають високий рівень комфорту і зручності в експлуатації.

Як можна адаптувати систему під свої інтереси

Отже, розглянемо, якою може бути система ” розумного будинку»;

Замість будильника можна встановити музику, під яку можна буде бадьоро прокидатися вранці. У приміщеннях будинку-встановити динаміки інсталяції, що відтворюють різні пісні різної гучності. Це відмінне рішення для тих, хто любить слухати в різних приміщеннях різні музичні композиції.
Установка інтегрованої системи і сигналізації з SMS-повідомленнями-дозволять управляти обладнанням і зроблять будинок більш безпечним.
Серед цікавих функцій, які можна реалізувати, — можливість поступової появи світла в приміщенні. Це практично, особливо в спальні, де небажані для очей раптовий спалах освітлення.
Автоматизація під контролем

У процесі реалізації системи “розумного будинку” використовується цілий ряд інтелектуальних пристроїв. Вони можуть відповідати за управління роботою вікон, ролет, гаражних воріт або регулювання освітлення, температури і вентиляції. Також робота обладнання та побутової техніки можна організувати автоматично з урахуванням потреб його мешканців. Ці пристрої можуть працювати дистанційно, грунтуючись на збережених відповідно Налаштуваннях. Також системи можна коригувати індивідуально, залежно від найбільш актуальних потреб.

Системи “розумний будинок” не тільки підвищують комфорт життя сім’ї, але і надають їм відчутні переваги у вигляді економії. Обладнання можна відключати і підключати з урахуванням потреб та інтересів домочадців.